O czym marzy Twoja Mama – analizuje Groupon


Początki Święta Dnia Matki sięgają czasów starożytnych, kiedy tradycją było składanie matkom podarunków, głównie laurek i kwiatów. W tym dniu mamy są obdarowywane różnymi prezentami. Jaki jest najpiękniejszy? Czy zawsze jest trafiony? Czego mamy potrzebują najbardziej? Jakie stoją przed nimi wyzwania i czy w tym dniu chciałyby odrobiny zabawy i szalonych atrakcji, czy może po prostu relaksu? Groupon postanowił zapytać swoje klientki – mamy – co dla nich oznacza macierzyństwo oraz w jaki sposób można im je umilić. Jakie zatem są nasze mamy?

Badanie, które Groupon przeprowadził w maju br. na blisko 500 mamach dowodzi, że najlepsze w byciu mamą jest doświadczenie bezgranicznej miłości, a także przyjemność i radość czerpana z małych prostych aktywności i czynności wykonywanych wspólnie. Prawie połowa (40%) ankietowanych mam uważa, że macierzyństwo to szczególnego rodzaju przyjaźń z dzieckiem. Inne skojarzenia to mama nauczyciel i przewodnik (39,57%).

Z kolei najtrudniejszym zadaniem według mam jest wychowanie swojego dziecka na dobrego i szczęśliwego człowieka – odpowiedziało tak 73,4% klientek. Nieprzespane noce i natłok obowiązków to trudności, które dotykają 6,5% mam.

Najpiękniejszy prezentdla mamy

Każdej mamie zależy na szczęściu swojego dziecka, nawet jeśli obowiązków i wyrzeczeń jest wiele. Dzień Matki to święto, w którym każdy ma szczególną okazję, aby podziękować mamie za okazywaną miłość, troskę i przyjacielskie wsparcie, które otrzymuje na różnych etapach swojego życia. Jak najlepiej w Dniu Mamy wyrazić odwzajemnione uczucia i wdzięczność za trud włożony w wychowanie? Z przeprowadzonego badania Groupon wynika, że aż 51 % mam uważa, że samodzielnie przygotowany prezent jest zawsze trafiony w 100%. Tylko 6,67% mam stwierdziło, że prezent nigdy nie jest trafiony, ale przecież chodzi przede wszystkim o pamięć.

O czym marzy Twoja mama?

Przeprowadzone badanie pozwoliło firmie Groupon dowiedzieć się, jak dużo czasu nasze mamy przeznaczają na przyjemności oraz w jaki sposób najchętniej to realizują. 37,8% ankietowanych przyznało, że czas, który poświęca tylko dla siebie to godzina dziennie, podczas gdy 31% ankietowanych mam zaledwie 2-3 godziny w tygodniu.

Prawie 30% mam stwierdziło, że najchętniej swój wolny czas spędza aktywnie: na rowerze, rolkach lub na siłowni i basenie. Niewiele mniej respondentek (25%) z przyjemnością poddaje się różnym zabiegom pielęgnacji urody dążąc do poprawy swojego samopoczucia. Wizyta u kosmetyczki, nowa fryzura lub pobyt w SPA to doskonałe rozwiązanie dla mam, którym bliższy jest odpoczynek i relaks. Z badania Groupon wynika, że dla 27% mam najpiękniejszym prezentem jest dzień lub weekend „pielęgnacji” połączony z wypoczynkiem, które gwarantują najlepszy efekt odprężenia. Prawie połowa ankietowanych jest szczęśliwa, kiedy dostaje laurkę lub własnoręcznie zrobiony upominek. 12% ceni szalone wyjścia na drinka, kolację lub na dobry film do kina.

Bo każda mama zasługuje na…

Przeprowadzone przez Groupon badanie to okazja, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. W odpowiedzi na potrzeby wszystkich mam oraz ich dzieci, które nie zawsze wiedzą czym najmilej zaskoczyć rodzicielkę w dniu jej święta, powstała specjalna oferta na Dzień Matki. Jest to wachlarz propozycji, ubranych w pięć kolekcji, z których to każda mama znajdzie coś dla siebie. Kolekcja „Relaks” to oferta zabiegów upiększających, spa w formie pakietów day spa lub luxury spa. Dla mam, którym zależy na wypoczynku najlepiej sprawdzą się wczasy w uzdrowisku w górach lub nad morzem. Najciekawsze oferty i promocje z tej kategorii znajdują się w kolekcji „Sen”. Z kolei „Szaleństwo” to wszelkiego rodzaju aktywności, które dostarczają mocnych wrażeń: skoki spadochronowe, park liniowy czy wakeboarding. Miłośniczki filmu, muzyki czy teatru również znajdą w tej kolekcji coś dla siebie. „Restauracje” to głównie oferty gastronomiczne, dzięki którym smaki Indii, Włoch czy Gruzji są w zasięgu jednego „kliknięcia”. Kolekcja „Upominki” to paleta kolorowej
i eleganckiej biżuterii, kobiecych torebek i kosmetyków. Oferty na Dzień Matki znajdują się pod następującym linkiem:

https://www.groupon.pl/occasion/dzien-matki

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.